VASTAB PARODONTOLOOG

Kas implantaate saab eemaldada?

Jah, implantaate saab eemaldada, kuid alati tuleb hoolikalt mõelda, kas see on ikka vajalik ning uurida eelnevalt, mis kaebusi implantaat põhjustab. Vahel on mõistlik jätta implantaat luu sisse, aga ka need olukorrad on vaja läbi mõelda. Tavaliselt tekib implantaadi eemaldamise regioonis kudede kootumine ehk luu resorbeerib ja igeme maht väheneb märgatavalt. Implantaadi eemaldamise järgselt tuleb samal visiidil igeme ja luu maht taastada. Seda põhjusel, et tulevikus oleks võimalik selles piirkonnas implantaadiraviga jätkata.

Millistel juhtudel implantaate eemaldatakse?
Põhjused, miks implantaate eemaldatakse, on erinevad. Üheks põhjuseks võib olla näiteks üksik implantaat teiste hammaste vahel, kus puudub piisav luukude või on tegu düsfunktsionaalse või põletikulise implantaadiga. Veel võib implantaadi eemaldamise põhjusena välja tuua poolelijäänud implantaadi ravitööd, mis on teostatud mõnes teises riigis. Viimasel juhul ei pruugi olla võimalik tuvastada implantaadi tootjat ning puudub võimalus tööd jätkata. Kui patsient on läbi mõelnud, et tal pole võimalik eelmise arsti juures implantaadiraviga jätkata, siis sellisel juhul kasutuskõlbmatud implantaadid eemaldatakse.

Kui keeruline protseduur implantaatide eemaldamine on?
Implanataatide eemaldamine on keskmise raskusega protseduur ning see teostatakse tavapärase tuimestusega nagu tehakse tavalise hamba eemaldamist. Kui on vajadus eemaldada suurem hulk hambaid ehk alates viiest impantaadist, siis soovitame selleks planeerida protseduur sedatsioonis või narkoosis.

Miks igemed veritsevad?
Igemed võivad veritseda väga erinevatel põhjustel ja ka erinevas vanuses inimestel. Põhjuste väljaselgitamiseks on vajalik pöörduda esialgu oma hambaarsti poole. Kui sellest ei piisa ja veritsus jätkub, siis peaks patsiendi üle vaatama ka parodontoloog. Peamine põhjus on selles, et katu eemaldamine igeme ja hamba kokkupuutepunktis pole piisav. Teisisõnu igeme piirkonda jääb kattu ja see põhjustab igemele põletikulise seisundi, mis aga omakorda tähendabki seda, et tekib turse ja veritsus.

Mis on igemetasku?
Igemetaskuks nimetatakse sellist olukorda, kus kinnituskude (see „aparaat“, mis hoiab hammast kinni ümber hamba) on hakanud kahjustuma. Enamasti on selle olukorra tekkimine multifaktoriaalne ehk seotud mitme põhjustajaga. Kui see põhjus on välja selgitatud, aga sellegipoolest pole seda põhjust võimalik eemaldada, siis peame alustama raviga, et igemetasku sügavus ei süveneks ega kinnihoidev „aparaat” hamba ümber täielikult ei hävineks.

Kui sul on igemetega probleeme, esita küsimus info@mmhk.ee.